Genel Müdürümüz Muharrem Özyılmaz'ın 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Değerli mesai arkadaşlarım,

Bir hilal uğruna batan güneşlerimizin şehadetlerinin ve gazalarının üzerinden yıllar geçmesine rağmen her geçen gün değerini daha iyi anladığımız bu müthiş fedakarlıklar ile eşi benzeri görülmemiş bir destan yazan atalarımızın ruhları şad olsun. Size bu vatanın her nesli sonsuz minnettardır.

Sizden aldığımız ilham ve ışık ile;
Vatanımızın her daim muasır medeniyetler seviyesine ulaşması, çağın gerektirdiği ileri demokrasi anlayışı ile özgür ve tam bağımsız bir ülke tesisi için, siz alnı öpülmesi gereken atalarımız gibi önce vatan diyerek çalışmaya ve başarmaya mecburuz.

Dünyanın soğuk ve acımasız yüzü olan her geçen gün artan güçlünün zayıf olana uyguladığı insanlık dışı muamelelere karşı her zaman olduğumuzdan daha fazla güçlü olmaya mecburuz.

Güçlü olabilmek için de bir olmaya, diri olmaya, çağı yakalamaya ve yeni çağlara liderlik yapmak için çalışmaya, üretmeye mecburuz.

Önümüze atılan ve bizi oyalayan kısır çekişme ve boş işleri ve nefsimizi, bencilliğimizi bir kenara bırakıp ortak faydalar yaratmaya, insanımızın ve gelecek neslimizin onurlu ve insana yakışır şekilde müreffeh bir ülkede yaşatmak için çalışmaya mecburuz.

Bütün bunları yapabilmek için, adaletli, merhametli, saygılı, düşünen, araştıran, çalışan, birbirlerini seven, ortak sevinç, keder ve hedefleri olan bir millet olmaya mecburuz.

Bu vesile ile tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve saygı ile anıyoruz.

Muharrem ÖZYILMAZ

Facebook Twitter Vimeo Share to Stumble Upon More...